![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10469444
*
nr 1046 9444
Spegel
140x44
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2016
kl 19:51:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/7 19:20:03
1
350 kr
18/7 19:27:48
2
Vinnande bud
18/7 19:36:57
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1046 9444
Spegel
140x44
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/7 19:20:03 | 1 | 350 kr |
18/7 19:27:48 | 2 | Vinnande bud |
18/7 19:36:57 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53